MAREK CZARNECKI

Artysta fotografik, doktor sztuki filmowej w dziedzinie fotografii. Doktorat obroniony na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Nagradzany na międzynarodowych konkursach fotograficznych (ponad 250 medali, nagród i wyróżnień). Ośmiokrotny laureat brytyjskiej statuetki Oskara Barnacka. 

Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz elitarnych organizacji i towarzystw międzynarodowych skupiających wybitnych twórców z całego świata: The Master Photographers Association (UK), International Association of Panoramic Photographers (USA), British Institute of Professional Photography (UK), Federacji Europejskich Fotografów (Belgia). Znajduje się w czołówce 50. najlepszych profesjonalnych fotografów panoramicznych na świecie. 

Uhonorowany MEDALEM THORUNIUM przyznanym w dziedzinie kultury i sztuki przez Prezydenta Miasta Torunia, Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki. 

W 2022 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. 

W roku 2020 i 2022 stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

WIĘCEJ O AUTORZE

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TELEFON